Card 1c Card 1d Card 1h Card 1s Card 2c Card 2d Card 2h Card 2s Card 3c Card 3d Card 3h Card 3s Card 4c Card 4d Card 4h Card 4s Card 5c Card 5d Card 5h Card 5s Card 6c Card 6d Card 6h Card 6s Card 7c Card 7d Card 7h Card 7s Card 8c Card 8d Card 8h Card 8s Card 9c Card 9d Card 9h Card 9s Card 10c Card 10d Card 10h Card 10s Card 11c Card 11d Card 11h Card 11s Card 12c Card 12d Card 12h Card 12s Card 13c Card 13d Card 13h Card 13s
Tebrikler! Kazandınız!
Oyun sonuçları
Süre:232:324
Kalan kartlar:12312
Süre ödülü:1234
Toplam skor:3424
İstatistikleriniz
En İyi skor:3432Tarih:YYYY-MM-DD
Kazanılan oyun:32Ortalama skor:321232
Oynanan oyun:62Ortalama skor:321233
Kazanma yüzdesi:23%
Bizi Facebook’da beğenin!
 

Yeniden oyna
İstatistikleriniz
Skor türünü seç
 Skor yok
 Standart süresiz skor
Standart süreli skor
 Vegas skor yöntemi
Bir cins
 İki cins
 Dört cins
Temel istatistikler
Oynanan oyun:
Kazanılan oyun:
Kazanma yüzdesi:
En uzun üst üste kazanma sy:
En uzun üst üste kaybetme sy:
Geçerli seri:
Skor istatistikleri
En İyi skor:
Tarih:
Kazanılan oyun başına ortalama skor:
Genel ortalama skor:
Süre ve hamleler
Toplam oynama süresi (saniye):
Kazanılan oyun başına ortalama süre (saniye):
Toplam hamle sayısı:
Kazanılan oyun başına ortalama hamle:
Kazanılan oyunlarda saat başına ortalama hamle:
Sıfırla
 
Kapat
Bilgi

Bizi Facebook’da beğenin! Buradan istediğiniz zaman bir soru iletebilirsiniz.

 

Önemli kısayol tuşları

Tam ekrana geçiş:F11 (çoğu tarayıcılarda)
Hamleyi geri al:Ctrl+Z
Yeniden dağıt:F2
İletişim kutusunu kapat:Esc

FreeCell solitaire hakkında

FreeCell (Serbest hücre) şeklinde olan oyunun adı masanın sol üst köşesinde bulunan ve kartların geçici olarak tutulabildiği dört serbest hücreden gelmektedir. Bu oyun daha eski bir oyunun modifiye versiyonu olarak Paul Alfille tarafından geliştirilmiştir. Alfille aynı zamanda 1978 yılında ilk FreeCell Solitaire bilgisayar oyununu da geliştirmiştir. Windows işletim sisteminin önceki versiyonlarında bulunmakla birlikte, FreeCell asıl popülerliğini Windows 95’in yanında gelmesi sonrasında kazanmıştır. O versiyonda 32.000 farklı kart dizilimi bulunmaktaydı. 1994'de 32.000 dizilimin tümünü çözmeye yönelik bir girişimde bulunulmuştur. Proje yaklaşık bir yıl devam etmiş ve bu dizilimlerden sadece birinin çözülemez olduğu anlaşılmıştır. O zamandan beri FreeCell rastgele karıştırılmış herhangi bir kart dizilimi için hemen hemen her zaman çözülebilir olmasıyla bilinmektedir.

Freecell nasıl oynanır?

Diğer ve solitaire oyunlarının çoğu gibi oyuncu karıştırılmış bir desteyle başlar ve her bir cinsi ayrı olacak şekilde kartları aslardan papazlara doğru dizmesi gerekir. Dizilmiş kartlar aslardan başlayacak şekilde oyun masasının sağ üst köşesindeki temel alanlara yerleştirilir. Yani bir kartın temel alana yerleştirilebilmesi için orada aynı cinsten bir sayı düşük kartın bulunması gerekir. Temel alanlara yerleştirilebilecek kart olmadığında oyuncu kartları oyun masasında hareket ettirerek doğrudan kullanabileceği düşük sayılarda daha fazla kart bulmalıdır.

Kural olarak -oyuncunun tüm kart yığınını kaldırıp başka bir yere koyabildiği diğer solitaire oyunlarından farklı olarak- oyuncu tek seferde sadece bir kartı oynayabilir. Oyuncu birden fazla kartı yeni bir yere koymak istediğinde oyun masasının sol üst köşesindeki serbest hücreleri kullanması gerekir. Kartları tek tek taşımak sıkıcı olabileceğinden, oyun müsait haldeki serbest hücrelerin sayısına göre oyuncunun kaç kartı oynayabileceğini hesaplar. Bir serbest hücreye herhangi bir kart konulabilir. Boş bir kolona da herhangi bir kart konulabilir. Ancak bir kartın başka bir kartın üstüne konulabilmesi için alttaki kartın bir numara büyük ve zıt renkteki bir cinsten olması gerekir.

Çevrim içi FreeCell Solitaire’de belirli bir skor yöntemi bulunmamaktadır. Oyundaki ilerleyiş masada kalan kart sayısı (ne kadar az ise o kadar iyi) ile gösterilir. Ancak oyunların sonuçlarını karşılaştırma açısından bu uygun değildir. Kullanılabilecek uygun sonuçlar ise kazanılan oyun yüzdesi, bir oyunu çözmek için ortalama süre veya en uzun üst üste kazanma sayısıdır.

İşte birkaç tavsiye. Bir kartı bir serbest hücreye göndermek için üzerinde sağ tıklayın. Boş durumda serbest bir hücre yoksa veya kart halihazırda bir serbest hücredeyse, sağ tıklama kartı bir temel alana gönderir (mümkünse). Oyun ilerde faydalı olmayacak kartları otomatik olarak temel alana gönderir.

İletişim bilgilerimiz

info@solitaire-oyna.net adresinden bize eposta gönderebilirsiniz. Her türlü soru, şikâyet, teşekkür veya yorumunuza açığız.

Bu oyun Simiade firması tarafından geliştirilmiştir. Bize şuradan ulaşabilirsiniz:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Polonya
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/

Kapat