Card 1c Card 1d Card 1h Card 1s Card 2c Card 2d Card 2h Card 2s Card 3c Card 3d Card 3h Card 3s Card 4c Card 4d Card 4h Card 4s Card 5c Card 5d Card 5h Card 5s Card 6c Card 6d Card 6h Card 6s Card 7c Card 7d Card 7h Card 7s Card 8c Card 8d Card 8h Card 8s Card 9c Card 9d Card 9h Card 9s Card 10c Card 10d Card 10h Card 10s Card 11c Card 11d Card 11h Card 11s Card 12c Card 12d Card 12h Card 12s Card 13c Card 13d Card 13h Card 13s
Tebrikler! Kazandınız!
Oyun sonuçları
Süre:232:324
Skor:12312
Süre ödülü:1234
Toplam skor:3424
İstatistikleriniz
En İyi skor:3432Tarih:YYYY-MM-DD
Kazanılan oyun:32Ortalama skor:321232
Oynanan oyun:62Ortalama skor:321233
Kazanma yüzdesi:23%
Bizi Facebook’da beğenin!
 

Yeniden oyna
İstatistikleriniz
Skor türünü seç
 Skor yok
 Standart süresiz skor
Standart süreli skor
 Vegas skor yöntemi
Bir cins
 İki cins
 Dört cins
Temel istatistikler
Oynanan oyun:
Kazanılan oyun:
Kazanma yüzdesi:
En uzun üst üste kazanma sy:
En uzun üst üste kaybetme sy:
Geçerli seri:
Skor istatistikleri
En İyi skor:
Tarih:
Kazanılan oyun başına ortalama skor:
Genel ortalama skor:
Süre ve hamleler
Toplam oynama süresi (saniye):
Kazanılan oyun başına ortalama süre (saniye):
Toplam hamle sayısı:
Kazanılan oyun başına ortalama hamle:
Kazanılan oyunlarda saat başına ortalama hamle:
Sıfırla
 
Kapat
Bilgi

Bizi Facebook’da beğenin! Buradan istediğiniz zaman bir soru iletebilirsiniz.

 

Önemli kısayol tuşları

Tam ekrana geçiş:F11 (çoğu tarayıcılarda)
Hamleyi geri al:Ctrl+Z
Yeniden dağıt:F2
İletişim kutusunu kapat:Esc

Spider Solitaire hakkında

Bu oyunun adının kökenleri net değildir. Muhtemelen, Spider Solitaire (solitaire örümcek) adı oyunu bitirmek için doldurulması gereken sekiz temel alanın örümceğin sekiz ayağına benzetilmesine dayanmaktadır. Diğer yaygın solitaire’lerden farklı olarak Spider Solitaire iki deste kartla (yani 104 kartla) oynanır. Kolaylaştırılmış versiyonlarda kartlar sadece tek renk (en kolay) veya iki renklidir (orta zorluk). Oyun ilk olarak 1991’de Windows 3.x sisteminde ortaya çıkmıştır ancak asıl popülerliğini Windows XP sayesinde kazanmıştır. Spider Solitaire çok zor oluşundan dolayı o kadar popüler olmuştur ki 2000’li yılların başında Windows PC’lerde oynanan en popüler solitaire oyunu haline gelmiştir.

Spider Solitaire nasıl oynanır?

Diğer solitaire’lerde olduğu gibi amaç kartları sayısına ve rengine göre dizmektir. Diğer solitaire’lerden farklı olarak Spider Solitaire’de oyuncu kartları doğrudan temel alanlara koymaz. Oyuncu bunun yerine on farklı kolon arasında kartların yerlerini değiştirir. Bir kolondaki aynı renkli kartlar en altta papaz ve en üstte as olacak şekilde sayısına göre dizildiğinde oyundan kaldırılıp bir temel alana konulabilir.

Bunu yapmak için oyuncu kartları kolonlar arasında hareket ettirebilir. Bir kart, renginden bağımsız olarak sadece bir sayı yüksek kartın üstüne veya boş bir kolona konulabilir. Ancak bir kart yığınının kaldırılabilmesi için taşınacak tüm kartlar aynı renkte olmalıdır. Sadece açık kartlar hareket ettirilebilir. Kapalı bir kart açığa çıktığında, ön yüzü çevrilmelidir. Ayrıca, yapılabilir hamle kalmadığında oyuncu desteden yeni kartlar alabilir. Bu şekilde her kart dağıtımında her kolonun üstüne bir tane olmak üzere 10 kart dağıtılır. Kolonlardan biri boş olduğunda desteden kart dağıtılamaz. Genel olarak tek cinsle oynamak oldukça basit, iki cinsle oynamak biraz zor ve dört cinsle oynamak çok zordur.

Tek-cins, iki-cins veya dört-cins oyun türünden bağımsız olarak Çevrim içi Spider Solitaire’de tek bir skor türü (MS Spider Solitaire gibi) vardır. Tüm oyun türleri 500 puanla başlar. Her hamlede (geri almalar dahil) bir puan eksiltilir. Ama bir cinsi tamamlamak oyuncuya 100 puan kazandırır.

İşte yeni başlayanlar için iki strateji tavsiyesi. İlk olarak oyunun başlarında olabildiğince çok sayıda kartı açmaya çalışın. Açılmış daha fazla kart üzerinde çalıştığınız şey hakkında size daha fazla bilgi verecek ve stratejiniz açısından daha iyi seçim yapmanızı sağlayacaktır. İkinci olarak, türünde kolonlarınızı çok fazla değişen renklerle kilitlememeye çalışın. Kartları renklerine göre toplamak bazen kapalı haldeki kartları açmaktan daha önemli olabilir. Bu iki strateji arasında doğru dengenin nasıl kurulacağını ancak tecrübe ile öğrenebilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz

info@solitaire-oyna.net adresinden bize eposta gönderebilirsiniz. Her türlü soru, şikâyet, teşekkür veya yorumunuza açığız.

Bu oyun Simiade firması tarafından geliştirilmiştir. Bize şuradan ulaşabilirsiniz:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Polonya
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/

Kapat